Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dwa teatry w jednym miejscu

Utworzono dnia 20.03.2017

Sobotni wieczór (18.03) upłynął w Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu upłynął pod znakiem teatru. W sali widowiskowej zgromadzili się widzowie, którzy mieli okazję uczcić w ten sposób Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada 27 marca.

Na scenie zostały zaprezentowane dwa przedstawienia. Jako pierwsza wystąpiła grupa teatralna z Gimnazjum im. Gabrieli hr. Thun-Hohenstein, która przygotowała wspólnie ze szkolnym chórem spektakl muzyczny. Był on oparty na powieści Erica-Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża”. Książka ukazała się w 2002 r. i od tego czasu doczekała się nie tylko licznych przekładów, ale także adaptacji filmowych i teatralnych.

Spektakl w Hażlachu zostały przygotowany przez nauczycielki: Małgorzatę Banot i Agnieszkę Kohutek. Swoją premierę miał w listopadzie. W główne role wcieliły się Klaudyna Handzel jako Oskar i Justyna Cyrzyk jako Pani Róża. Dialogom towarzyszyły piosenki znane z radiowych list przebojów.

Drugim przedstawieniem było widowisko „Szkubaczki” w wykonaniu Zespołu Regionalnego Wielkokończanie. Pierwowzór scenariusza dał Adolf Czempiel, a ostateczny kształt nadał mu Karol Chmiel, długoletni dyrektor domu dziecka w Kończycach Wielkich. Na scenie gospodynie szkubały pierze na pierzynę dla młoduchy, dzieci tańczyły w rytm cieszyńskich pieśniczek, grała kapela, a niegrzeczni chłopcy dmuchali w puch. Zabawa została bardzo dobrze przyjęta przez widzów, którym dziękujemy za tak liczny udział w tym wyjątkowym wieczorze.

 

HBB

Dwa spektakle w jednym miejscu

Utworzono dnia 20.03.2017, 09:50

17.03.2017

"Oskar i Pani Róża" - Eric-Emmanuel Schmitt - grupa teatralna z Gimnazjum im. Gabrieli hr. Thun-Hohenstein pod kierunkiem Małgorzaty Banot i Agnieszki Kohutek

"Szkubaczki" - Zespół Regionalny Wielkokończanie

Fot. Hanna Blokesz-Bacza

Sponsorzy

Sponsorzy

 

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 220

W poprzednim tygodniu: 161

W tym miesiącu: 884

W poprzednim miesiącu: 857

Wszystkich: 6895