Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzieci uczciły niepodległość

Utworzono dnia 17.11.2017

Autorskie lekcje historii, spotkania tematyczne, wycieczki, konkursy i wydarzenia sportowe – w gminie Hażlach zakończył się projekt „11 listopada – czas wolności, czas pamięci…”. 

Działania projektowe realizowane były w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach i filii GOK w Zamarskach. Nauczyciele przeprowadzili cykl lekcji o historii i patriotyzmie. Ich autorskie scenariusze lekcyjne zostaną bezpłatnie udostępnione w Internecie. W szkole odbyły się również warsztaty plastyczne i twórcze. 

- Zależy nam by rocznica odzyskania niepodległości, była radosnym świętem, w które zaangażują się także młode pokolenia. Chcemy, by zauważyli, że wolność to wartość, o którą wszyscy musimy się troszczyć, bo łatwo można ją stracić – mówi Magdalena Kotońska, koordynator projektu i nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Zamarskach.  

Uczniowie z całej gminy uczestniczyli w Biegu Niepodległości oraz w konkursach literackim i plastycznym. W ramach projektu odbyły się dwa spotkania autorskie: z historykiem Mariuszem Makowskim, który opowiedział o tym jak Cieszyn dążył do Polski oraz z pisarzem Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci.

Punktem kulminacyjnym obchodów święta niepodległości w gminie Hażlach był program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Zamarskach. Dzieci zaprezentowały wzruszający spektakl historyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. aniałe występy przedszkolaków, pokaz poloneza w wykonaniu uczniów z klas II i III, recytacja wierszy przez pierwszoklasistów, śpiewanie pieśni patriotycznych oraz przedstawienie pt. "Dla TEJ, co nie zginęła".

O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbała mgr Agata Nowakowska, a występ uczniów z kl. IV-VII przygotowała mgr Magdalena Kotońska. Dzieci z klas I-III zostały przygotowane przez wychowawczynie: mgr Ilonę Kohut-Heller, mgr Urszulę Parmę oraz mgr Grażynę Babińską. Scenografię przygotowały panie mgr Agnieszka Kuszewska-Wrońska i mgr Magdalena Kotońska. 

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Bury, sekretarz gminy Wanda Sojka, a także radni. 

HBB


 

Gminne Obchody Święta Niepodległości 2017

Utworzono dnia 17.11.2017, 16:23

Fot. Michał Salamon

Sponsorzy

 

    

 

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 87

W poprzednim tygodniu: 348

W tym miesiącu: 953

W poprzednim miesiącu: 1366

Wszystkich: 79295