Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Międzyszkolny Bieg Niepodległości

Utworzono dnia 16.10.2017

16 października na boisku przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach odbył się Międzyszkolny Bieg Niepodległości.

W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół naszej gminy: Szkoły Podstawowej im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie, Szkoły Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich, Powszechnej Szkoły Podstawowej w Rudniku oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych na następujących dystansach: kl. I-II: 250 m, kl. III-IV: 500 m, kl. V-VI: 750 m, kl. VII: 750 m. W Międzyszkolnym Biegu Niepodległości wzięło udział ponad stu uczestników. Głównym sędzią zawodów był pan Krzysztof Żebrok. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium zostali nagrodzeni medalami i dyplomami; ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie, drugie - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich, trzecia pozycja - Szkoła Podstawowa im. Trzech Braci w Hażlachu, czwarte miejsce zajęła szkoła podstawowe z Zamarsk,  na piątym miejscu uplasowała się reprezentacja Rudnika. Trzy najlepsze placówki nagrodzone zostały statuetkami.

Pogoda dopisała, a podczas zawodów biegowych panowała miła, sportowa atmosfera. Uczestnikom zapewniono ciepły posiłek – pyszną grochówkę, a na osłodę kołaczyka i herbatę. Wszystkim reprezentantom należą się słowa uznania i życzenia dalszych sukcesów sportowych.

Organizatorami wydarzenia były: Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zamarskach. Międzyszkolny Bieg Niepodległości zrealizowano w ramach projektu „11 listopada – czas wolności, czas pamięci…”, który jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.