Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rekordowa dotacja dla Gminnej Biblioteki Publicznej

Utworzono dnia 20.02.2017

                                                           

 

Budynek Domu Ludowego w Hażlachu, w którym przy ulicy Głównej 37 mieści się Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna, przejdzie kompleksową modernizację. Gmina Hażlach otrzyma na ten cel dwa miliony złotych dotacji. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia procedury przetargowej, tak aby prace mogły się rozpocząć w połowie 2017 roku.  

Wniosek na remont budynku do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa złożyła Gminna Biblioteka Publiczna. Po przebudowie biblioteka zajmie całe piętro w Domu Ludowym. Będzie więcej miejsca na książki i dla czytelników. – Bardzo się cieszymy, bo ten projekt to wyjście naprzeciw naszym mieszkańcom. By jeszcze bardziej zachęcić ich do korzystania z zasobów biblioteki, uruchomimy nocną wrzutnię. Dzięki niej książki będzie można oddawać o każdej porze dnia i  nocy – podkreśla Danuta Łysek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej.

Na parterze budynku zlokalizowana będzie sala widowiskowa ze sceną oraz druga, mniejsza sala spotkań. Nie zabraknie zaplecza kuchennego. Budynek znajduje się tuż obok boiska, dlatego swoje miejsce będą tu mieli także sportowcy, dla których przygotowane zostaną szatnie i natryski.

- Budynek Domu Ludowego, a także spichlerza, na który pozyskano środki zewnętrzne i budynek szkoły, wobec którego zostaną podjęte starania o zdobycie takich środków, to trzy punkty stanowiące trójkąt, będący sercem Hażlacha. Zależy nam by te miejsca nabrały nowego wyrazu, zyskały nową funkcjonalność, a mieszkańcy byli z nich dumni – podkreśla Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

Kubatura Domu Ludowego zostanie powiększona i na ostatnim poziomie znajdą się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury. W budynku zostanie zainstalowana winda, aby do wszystkich instytucji był łatwy dostęp.

Przebudowa ruszy na przełomie czerwca i lipca, a zakończenie zaplanowane jest na czerwiec 2019 r. Modernizacja jest możliwa dzięki dotacji uzyskanej w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”.

W ramach naboru wpłynęło 159 wniosków, w tym 123 poprawnych formalnie, na łączną kwotę dofinansowania 89,7 mln zł. Do dofinansowania zostało zakwalifikowanych 14 wniosków. Przyznano dotację w łącznej kwocie ponad 7,8 mln. zł. Wniosek złożony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Hażlachu uzyskał największą liczbę punktów.


HBB

 

 

                                                                               

 

 

Sponsorzy

 

    

 

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 101

W poprzednim tygodniu: 202

W tym miesiącu: 526

W poprzednim miesiącu: 1024

Wszystkich: 52555