Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Będzie publikacja o grach

Utworzono dnia 30.11.2017

Najpierw je przetestowali, teraz opublikują, by każdy mógł skorzystać z ich doświadczeń. W Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu trwają prace nad przygotowaniem elektronicznej publikacji prezentującej różne gry dla dzieci i młodzieży.

Roboczy tytuł książki to „Graj i wygraj. Zbiór gier dla młodszych i starszych”. Autorami są instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu oraz Czesław Stuchlik, który przypomniał najstarsze gry, zabawy i przyśpiewki dla dzieci.

- Publikacja powstaje właściwie od początku wakacji. Najpierw była faza testowania gier. Teraz trwa ich opracowanie graficzne – opowiada Hanna Blokesz-Bacza p.o. dyrektora GOK w Hażlachu. Materiały zostały już przekazane grafikom, którzy pracują nad stroną wizualną publikacją. Książka powinna ukazać się do końca roku. Będzie dostępna na bezpłatnej licencji CC na stronach internetowych www.gokhazlach.pl. Dzięki temu każdy będzie mógł ją pobrać, wydrukować i przede wszystkim grać na co dzień.

Projekt „Wygrajmy wakacje” jest realizowany w gminie Hażlach od lipca 2017 r. Przez kilka miesięcy młodzi mieszkańcy gminy uczestniczyli w zajęciach, w ramach których udało się zrealizować warsztaty gier z dawnych lat, warsztaty gier terenowych. Ponadto razem z instruktorami GOK-u dzieci przygotowały własne gry, w których pionkami byli uczestnicy zabawy.

W publikacji opisane są najstarsze gry i przyśpiewki mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, które zebrał i opracował Czesław Stuchlik, mieszkaniec Pogwizdowa, regionalista i miłośnik lokalnej tradycji. Ponadto w książce czytelnicy znajdą gry terenowe przygotowane dla Kończyc Wielkich, Hażlacha, Pogwizdowa i Zamarsk. Gry są tak przygotowany, że realizując je punkt po punkcie poznajemy najciekawsze miejsca każdego sołectwa.

Projekt „Wygrajmy wakacje” jest  dofinansowany w ramach Programu Działaj Lokalnie IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

Sponsorzy

 

    

 

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 64

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 469

W poprzednim miesiącu: 674

Wszystkich: 75337